Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsEPSON SG7050VAN 100.000000M-KEGA3
SG7050VAN 100.000000M-KEGA3
5S-SG7050VAN 100.000000M-KEGA3
SG7050VAN 100.000000M-KEGA3
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:SG7050
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±30ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated